Loading...

Szybko rozładowująca się bateria w iPhone może być powodem do sporych zmartwień, ponieważ w ten sposób wydajność urządzenia jest ograniczona. Jeśli zmagasz się z takim problemem, zdecyduj się na skorzystanie z kilku sprawdzonych porad, dzięki którym dowiesz się, jak poprawić kondycję baterii w iPhone. Jest ona uzależniona od wielu różnych czynników, m.in. od wprowadzonych ustawień, ale też od warunków atmosferycznych. Na niektóre z nich właściciele telefonów komórkowych mają jednak wpływ.
Wymiana baterii iPhone 8

Jak poprawić kondycję baterii w iPhone?

Jeśli kondycja baterii w iPhone 7 nie jest zbyt satysfakcjonująca, możesz wypróbować poniższe wskazówki, które sprawdzą się, gdy akumulator zbyt szybko się rozładowuje:

• uaktualnij dotychczasowe oprogramowanie - często zdarza się tak, że zainstalowane oprogramowanie nie jest aktualne i nie korzysta z wszystkich właściwości z zakresu energooszczędności,
• unikaj skrajnych temperatur - nie powinieneś narażać telefonu na działanie bardzo wysokich, jak i ekstremalnie niskich temperatur. Optymalnym przedziałem będzie temperatura w granicach 22-25 stopni Celsjusza,
• zdejmij etui w czasie ładowania - etui może kumulować nadmiar ciepła i osłabiać pracę baterii,
• zoptymalizuj ustawienia - może to być m.in. przyciemnienie ekranu lub też automatyczna regulacja jasności ekranu.

Nie zastanawiaj się długo, dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje, tylko wprowadź powyższe rady w życie. Z pewnością kondycja Twojej baterii ulegnie znacznej poprawie.

Kondycja baterii w iPhone 7 - jak jeszcze można ją poprawić?

Jeśli nadal zastanawiasz się jak poprawić kondycję baterii w iPhone, możesz zdecydować się na wykorzystanie kilku innych sposobów. Kondycja baterii w iPhone 7 polepszy się, gdy włączysz tryb niskiego zużycia energii. Taki proces zajmie Ci zaledwie kilka sekund, a może przynieść bardzo pozytywne efekty. Jeśli natomiast kondycja baterii w iPhone szybko spada, sprawdź jak najszybciej, co obciąża użytkowaną baterię. Może to być np. aktywność w tle, realizowana przez różnorodne aplikacje. Wyłącz więc w takich aplikacjach funkcję odświeżania w tle. To jeden z głównych powodów, dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje, więc zdecyduj się na zmianę dotychczasowych ustawień zwłaszcza że nie będzie Cię to kosztowało dużo energii i poświęconego czasu. Kluczową kwestią dla wszystkich zainteresowanych osób będzie unikanie skrajnych temperatur i optymalizacja ustawień. Dzięki temu kondycja każdego urządzenia będzie na zadowalającym poziomie.