Loading...

iPhone'y w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Jest to zasługa między innymi ich wydajności i wytrzymałości. Smartfony te nie są jednak niezniszczalne i bezawaryjne. Co zrobić, jeżeli twój telefon wyłącza się na mrozie?
Cennik napraw telefonów Apple - Serwis24

iPhone nie działa na mrozie

Problem z wyłączaniem się iPhone'ów przy niskiej temperaturze znany jest ich użytkownikom już od co najmniej kilku lat. Większość klientów zdaje sobie sprawę, żeby nie korzystać na zewnątrz ze swoich telefonów, kiedy słupek rtęci pokazuje temperatury rzędu -20 stopni. Jednak wiele osób zgłasza niespodziewane wyłączenia się urządzenia nawet w temperaturze kilku stopni powyżej zera. Powodów takiej sytuacji można znaleźć kilka, jednak najczęściej winna jest bateria smartfona. Jej układ sterujący może błędnie pokazywać, że bateria jest naładowana w 50%, a realnie jest już praktycznie rozładowana, dlatego iPhone niespodziewanie się wyłącza. Jest to niewątpliwie wada kojarząca się głównie z tymi urządzeniami, bowiem problem z bateriami od firmy Apple jest już tak stary, jak pierwsze iPhone'y. Pomimo tego cieszą się one wciąż niesłabnącą popularnością. Innym problemem dotyczącym baterii może być jej obniżona żywotność w niskiej temperaturze. Ogniwa litowo-jonowe mają problem z zachowaniem prawidłowego ładunku elektrycznego. Pewnie Ty lub twój znajomy doświadczył tego problemu, że w zimowych lub jesiennych warunkach chciał włączyć w telefonie na przykład latarkę, a bateria nie wytrzymała tak wysokiego ładunku i urządzenie się wyłączyło.

Zaufaj ekspertom

Do salonów często przychodzą użytkownicy iPhone 7 i 8, którzy mają problem z jego działaniem na mrozie. Wszystko przez wprowadzenie odblokowywania telefonu za pomocą touch id w przycisku home, zamiast wcześniejszego "slide to unlock". Kliknięcie w ten przycisk w rękawiczce jest trudnym zadaniem. A klikanie w niego bez niej przy minusowych temperaturach jest niemożliwe. Wielu klientów zauważa, że nawet jeśli temperatura za oknem wynosi około 5 stopni to bateria iPhone 8 może się wyłączyć, nawet jeżeli jej stan pokazuje 20 procent naładowania. Zdecydowanie nie jest to wystarczająco niska temperatura, aby twój iPhone 8 tego nie wytrzymywał. Jeżeli masz podobny problem i twój telefon wyłącza się na zimnie, to nie panikuj. Najlepiej skontaktować się wtedy z dobrym serwisem. Oferują one swoje usługi zarówno w czasie, jak i po zakończeniu trwania gwarancji. Sam raczej nie poradzisz sobie z usterką, ponieważ naprawa mechanizmów w nim zawartych wymaga posiadania wysokiej jakości części zamiennych i profesjonalnej wiedzy.